دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
اوقات شرعی
اخبار > زمان بندی مصاحبه دکتری


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   زمان بندی مصاحبه دکتری

 
    

در جهت گسترش مرزهای علم و دانش و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه سمنان براساس آیین نامه آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) ابلاغی به شماره 19177/11 مورخ 07/02/94 وبراساس قانون سنجش وپذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ابلاغی مورخ 28/01/1395و شیوه نامه اجرایی آزمون ورودی دوره دکتری(Ph.D) سال 99و مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ 3/4/99 از بین داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال 99 که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند در رشته گرایش های مندرج در جدول زیر دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می پذیرد.

داوطلبانی که برای آنها کارنامه مرحله اوّل (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و  حدنصاب­ علمی لازم را کسب کرده اند می توانند از ساعت  14:00 روز چهارشنبه مورخ 26-6-1399 تا 48 ساعت قبل از شروع مصاحبه هر رشته محل با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان به نشانی (http://golestan.semnan.ac.ir از طریق اینترنت اکسپلورر IE) نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوّم) اقدام نمایند. تاریخ های انجام مصاحبه علمی در هر کدرشته محل به شرح جدول زیر می باشد.

شایان ذکر است حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط، 80 درصد حد نصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد می باشد.

 شیوه نامه انجام مصاحبه علمی:

با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و نظر به شیوه نامه اجرایی مرحله دوم آزمون، مصاحبه از داوطلبان آزمون دکتری سال 99 دانشگاه سمنان به صورت غیر حضوری(مجازی) تحت سامانه وب کنفرانس دانشگاه برگزار خواهد شد، لذا داوطلبان ملزم هستند تا 48 ساعت قبل از شروع اولین روز مصاحبه هر رشته گرایش نسبت به ثبت نام در سامانه گلستان و بارگذاری سوابق آموزشی و پژوهشی خود اقدام نمایند و پس از ثبت نام باید به کارشناس دانشکده ها (شماره تماس در انتهای اطلاعیه درج شده است) برای دریافت آدرس جلسه مصاحبه غیر حضوری (مجازی)، نحوه ورود به جلسه مصاحبه، تست صدا و تصویر و دریافت وقت مصاحبه، تماس حاصل نمایند. در صورت عدم انجام ثبت نام به موقع و عدم تماس با کارشناس مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.


تذکر 1:

1-چون مصاحبه به صورت غیر حضوری (مجازی) است. لازم است داوطلب امکانات لازم شامل کامپیوتر مجهز به دوربین، میکروفون و بلندگو و اینترنت با سرعت مناسب را در زمان مصاحبه فراهم نماید.

2- برای دریافت وب کنفرانس دانشگاه (Adobe connect) و راهنمای استفاده از آن به  http:/it.semnan.ac.ir  قسمت آموزش مجازی مراجعه کنید.

3- اصل مدارک و مستندات آموزشی و پژوهشی که در سامانه بارگذاری می شوند باید در هنگام مصاحبه در دسترس داوطلب باشند.

1- نحوه تشکیل پرونده عبارت است از: تکمیل فرم شماره 1 (پیوست) و بارگذاری آن به همراه یک قطعه عکس و تمام مدارک مورد نیاز مندرج در بند 4 این اطلاعیه، در سامانه آموزشی گلستان به نشانی (http://golestan.semnan.ac.ir) با فرمت jpeg و حجم حداکثر kb 400.

2- نحوه ارزیابی تخصصی داوطلبان شامل ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و آموزشی به شرح زیر می باشد:


ب) مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره) )مطابق با جدول 3 فرم شماره 2 پیوست)

- بندهای مربوط به هر بخش و حداکثر امتیاز هر بند و نحوه امتیازدهی مطابق فرم شماره 2 (پیوست) می باشد.

3- كليه داوطلباني كه در كدرشته محل‌هاي انتخابي داراي حدنصاب نمره علمي لازم به منظور شركت در مرحله دوم آزمون (مصاحبه علمی) می باشند و تمایل به شرکت در این مرحله دارند لازم است از تاریخ 1-7-99 لغایت 15-7-99 نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی مندرج در سایت سازمان سنجش و ارسال آن به سازمان و دریافت کد پیگیری اقدام کنند. بديهي است داوطلباني كه در این خصوص اقدام ننمايند از گزينش نهايي حذف خواهند شد.

4- مدارکی که باید در سامانه گلستان بارگذاری شود:

- فرم تکمیل شده شماره 1 (پیوست)

- یک قطعه عکس 4×3

- شناسنامه و کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان.

- کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1399

- مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریزنمرات هر دو مقطع

- صفحه عنوان پایان نامه، فهرست مطالب پایان نامه و چکیده پایان نامه (فارسی و انگلیسی)

تبصره 1- آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته
می بایست مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2- داوطلباني كه دانشجوي سال آخر دوره كارشناسي‌ارشد و يا دكتري حرفه‌اي بوده و حداكثر تا تاريخ 30-7-99 فارغ‌التحصيل مي‌شوند (گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك مطابق فرم مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنماي شركت در آزمون مذكور و يا فرم مندرج در صفحه 178 راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي).

- توصیه نامه علمی از دو عضو هیأت علمی دانشگاه (های) محل تحصیل که یکی از آن ها باید از سوی استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد داوطلب صادر گردد.

- مستندات سوابق پژوهشی (بند ب فرم شماره 1)

- واریز  وجه غیر قابل استرداد به مبلغ 1260000ريال (یکصد و بیست و شش هزار تومان) بابت هزینه هر مصاحبه به حساب دانشگاه سمنان از طریق درگاه الکترونیکی سامانه گلستان.

- حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی تماس دانشگاهها و موسسات آموزش عالی

*تذکر2: تمامی مدارک فوق بایستی در سامانه گلستان به نشانی (http://golestan.semnan.ac.ir از طریق اینترنت اکسپلورر IE) بارگذاری شوند و درصورت پذیرفته شدن نهایی باید اصل آنها را در زمان مراجعه حضوری برای ثبت نام در دانشگاه، به همراه داشته باشید.

5- شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

- احراز تمامی شرایط اعلامی در صفحات 2 الی 6 دفترچه شماره (1) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1399سازمان سنجش آموزش کشور.

6- شرایط اختصاصی دانشگاه:

1- مرحله دوّم (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری در سال 99 در دانشگاه سمنان براساس مصاحبه علمی انجام خواهد شد.

2- پذیرش دانشجو با توجه به ظرفیت پذیرش اعلام شده در هر کد رشته محل و سهمیه پذیرش مربوط برحسب نمره نهایی داوطلب برعهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

3- جهت اطلاع از شهریه دوره­ های نوبت دوّم (شبانه) و پردیس دانشگاهی به اطلاعیه پیوست مراجعه نمایید.

 

4- مرحله دوّم (مصاحبه) برای هر داوطلب صرفاً یک بار انجام می شود و عدم حضور  داوطلب در جلسه مصاحبه مجازی در وقت مقرر تعیین شده توسط دانشکده به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود.

تذکر3: آن‌دسته از داوطلباني كه در مرحله ارزيابي تخصصي شركت و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره روزانه آزمون ورودي دكتري  (Ph.D) نيمه متمركز سال 1399 قرار گيرند، مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون دكتري سال 1400 نخواهند بود
شماره تماس کارشناسان دانشکده برای کسب اطلاعات بیشتر به شرح زیر می باشد:

جناب آقای حمیدرضا همتی: 02331532567

جناب آقای ناصر احمدی: 02331532570

سرکار خانم فریده همتی: 02331532572

سرکار خانم فریده فیض: 02331532571

سرکار خانم زکیه خیرالدین: 02331532568

 


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1399/06/26 ساعت :١٥:٠٠     تعداد نمایش:462    کد خبر:١٩٧٨٩

  Copyright  © 2020 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved