يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
اوقات شرعی
اخبار > هفته جهانی کارآفرینی


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   هفته جهانی کارآفرینی

 
    

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، انجمن علمی کارآفرینی با همکاری دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری اقدام به برگزاری برنامه های متنوع نمودند. برگزاری همایش داستان کارآفرینی در تالار خیام یکی از این برنامه ها بود که با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان انجام پذیرفت. در این مراسم دکتر ابراهیمیان معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان به عنوان سخنران اصلی این مراسم به بیان اهمیت کسب و کار اینترنتی، روش های کسب درامد از طریق اینترنت و سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حمایت از کسب و کارهای حوزه فاوا پرداختند.


در ادامه این همایش خانم مهسان نیری مدیرعامل ضدویروس شید و آقای حافظی صاحب امتیاز اپلیکیشین موبوقانون به بیان تجربیات خود در حوزه کسب و کارهای اینترنتی پرداختند.برگزاری سمینار استارآپ 100 دلاری یکی دیگر از برنامه های برگزار شده در طی این هفته بود. در این نشست آقای پورعلی کارشناس ارشد زبان خارجه و کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه سمنان فرآیند ورود به کسب و کار دیجیتال و توسعه آن را تشریح نمودند. از دیدگاه وی برگزاری این سمینار برای افراد فاقد کسب و کار و یا افراد علاقه مند به حوزه کسب و کار دیجیتال مفید می باشد.


برپایی میز کارآفرینی از دیگر برنامه های برگزار شده در طی این هفته بود. پاسخ به سوالات دانشجویان در زمینه کارآفرینی، آزمون شخصیت شناسی و بازی های فکری از برنامه های تدارک دیده شده در این میز بود.


به گفته دکتر میثم مدرسی - استاد مشاور انجمن علمی کارآفرینی - موارد زیر از اهداف برگزاری این برنامه ها بوده است:

1- آشنایی دانشجویان با اصول کارآفرینی

2- ایجاد انگیزه و ترغیب دانشجویان برای راه اندازی کسب و کارهای شخصی

3- تشویق دانشجویان به بیان ایده ها


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1398/09/09 ساعت :١٤:١٤     تعداد نمایش:263    کد خبر:١٧٤٦٢

  Copyright  © 2020 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved