يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
اخبار > دفاعیه


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   دفاعیه

 
    

به گزارش روابط عمومی دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری دانشگاه سمنان، جلسه دفاع از رساله­ های دکتری رشته مدیریت گرایش­های بازاریابی و مدیریت منابع انسانی با عنوان «طراحی و تبیین مدل مدیریت استراتژیک منابع انسانی اسرای جنگی ایران در اردوگاه­های عراق» توسط دانشجو آقای سیدرضی نبوی چاشمی به راهنمایی آقای دکتر داود فیض و مشاوره آقای دکتر عباسعلی رستگار و با توجه به اهمیت بررسی زندگی آزادگان در شرایط خاص و بحرانی و الگوبرداری از شیوه مدیریت آن­­ها در شرایط مشابه و آیندگان، این پژوهش صورت گرفته است. مهمترین استراتژی­های شناسایی شده از سوی محققان این پژوهش شامل استراتژی­ طراحی و بکارگیری منابع انسانی، اجتماعی سازی اسیران تازه وارد، نقل و انتقال اسرا بین اردوگاه­ها و آسایشگاه­ها، طراحی و اجرای برنامه­ های آموزشی، خلاقیت و نوآوری، طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی هنری، طراحی و اجرای برنامه های ورزشی و طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت اطلاعات می باشد.

در رساله ­ای که با عنوان «طراحی مدل برند حلال در صنعت گردشگری درمانی» توسط دانشجو آقای امین عارفی به راهنمایی آقایان دکتر داود فیض و دکتر عظیم زارعی و مشاوره خانم دکتر بهار بیشمی  با موفقیت دفاع گردید، 14 ویژگی ملموس در دو دسته ویژگی­های ملموس متجانس شامل نظام پذیرش منسجم، ارتباطات صمیمانه، ساختمان مطلوب، بهره­گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات، پذیرش خانواده و اقدامات درمانی مناسب  و ویژگی­های ملموس نامتجانس شامل تأمین مالی حلال، تغذیه سالم و حلال، آموزش درمانی پیشگیرانه، منابع انسانی (پزشکان، پرستاران و کارکنان) مجرب و مسلمان، به کارگیری روش­های درمانی متنوع، امکانات تفریحی و برنامه ­های جانبی، قیمت پایین و فراهم کردن تمهیدات عبادت، قرار گرفتند.

رساله با عنوان «تدوین مدل بین المللی شدن در صنعت انیمیشن ایران» توسط دانشجو آقای محمد اسدی به راهنمایی آقای دکتر عظیم زارعی و مشاوره آقایان دکتر داود فیض و دکتر عادل آذر با موفقیت دفاع و عوامل کلیدی موفقیت استراتژی مرچندایزینگ کاراکترهای انیمیشنی در قالب شش عامل آمیخته بازاریابی مناسب بهعنوان مقوله محوری پژوهش، خاستگاهها بهعنوان شرایط علی، تناسب فرهنگی بهعنوان کنشها و تعاملات، عوامل زمینهای و رسانه بهعنوان بستر حاکم و شرایط مداخلهگر و در نهایت قابلیت رقابت بهعنوان پیامدها شناسایی شده و بر اساس مدل پارادایمی صورتبندی مفهومی شدند.

«طراحی مدل توسعه یافته تحلیل استواری سه بعدی به منظور استفاده در ارزیابی و انتخاب استراتژی» عنوان رساله دفاع شده توسط دانشجو آقای علی سرورخواه به راهنمایی آقایان دکتر سامان بابایی کفاکی و دکتر عادل آذر و مشاوره آقای دکتر محسن شفیعی نیک آبادی بود. از دیدگاه محقق انتخاب گزینۀ (استراتژی) برتر در یک فرایند تصمیم‌گیری همواره با چالش‌هایی روبه‌رو بوده است. در این پژوهش، ضمن بررسی اجمالی برخی از روش‌های پرکاربرد و شناخته‌شده در این حوزه، به‌منظور برطرف کردن ضعف‌ها روش‌های موجود، رویکردی ماتریسی ـ وزنی ارائه می‌شود. این رویکرد امکان توجه همزمان به ابعاد پیچیدگی و عدم قطعیت مسئله را دارا بوده و در فضایی مشارکتی پیاده‌سازی می‌شود. به‌علاوه در رویکرد بالا، به سه ضعف مهم؛ روش تحلیل استواری کلاسیک مربوط به بررسی تعداد اندک سناریوها، نامشخص بودن نتیجۀ برخی تصمیم‌ها از لحاظ معیارهای مختلف در قالب برخی سناریوها و عدم توجه به وزن و میزان اهمیت عوامل تشکیل‌دهندۀ سناریوهای آینده، توجه میشود.

در رساله دفاع شده با عنوان «رويكرد چندبعدي به اندازه گيري فقر؛ مفاهيم نظري و شواهد تجربي از اقتصاد ايران» توسط دانشجو جواد عرب یار محمدی به راهنمایی دکتر اسمعلی ابونوری و مشاوره آقایان دکتر مجید مداح و دکتر علی اصغر سالم محاسبه شاخص الکیر فوستر نشان داد که فقر چندبعدی در مناطق شهری و روستایی ایران با کاهش مواجه بوده است که البته شدت این کاهش در مناطق روستایی به شکل قابل‌توجهی بیشتر است. کاهش شدیدتر مقدار فقر در مناطق روستایی نسبت به مناطق شهری، به‌واسطه تمام امکانات و تسهیلات زندگی است که در فاصله سالهای 1370 تا 1392 برای خانوارهای روستایی فراهم‌شده است. در سالهای پس از اتمام جنگ بسیاری از خانوارهای روستایی کشور دسترسی به برق یا آب‌لوله‌کشی و یا حمام مستقل در محل سکونت خود نداشته‌اند. اما اقدامات انجام‌شده در بازه زمانی مزبور باعث شده است که این امکانات به سطح روستاها رفته و تسهیلات زندگی برای خانوارهای روستایی نیز فراهم شود. این در شرایطی است که تغییر مزبور در خانوارهای شهری چندان محسوس نبوده است؛ چراکه از ابتدای دوره نیز اغلب خانوارهای شهری به امکانات رفاهی موردبررسی دسترسی داشته‌اند. در جلسه دفاع این دانشجویان داورانی از دانشگاه های سمنان، علوم پزشکی سمنان، ایلام، صنعتی شاهرود، امام صادق (ع) و همدان حضور داشتند.

      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1397/07/25 ساعت :٠٧:٥٤     تعداد نمایش:423    کد خبر:١٤٤٦٠

  Copyright  © 2019 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved