يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
اوقات شرعی
اخبار > افتتاحیه


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   افتتاحیه

 
    

در راستای ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص سیاست­های کلی اصل 44 قانون اساسی و با توجه به اهمیت بازار سرمایه در توسعه اقتصادی کشور، دانشگاه سمنان و کارگزاری بانک توسعه صادرات اقدام به تاسیس اتاق سرمایه نمودند. تاسیس اتاق سرمایه در دانشگاه ­های کشور برای نخستین بار در دانشگاه سمنان رخ داد تا افق های جدیدی را پیش روی دانشجویان گشوده و گام بلندی در راستای ارتباط هر چه بیشتر بازار سرمایه و دانشگاه باشد.


در این مراسم که با حضور هیات رئیسه دانشگاه، مدیر معاملات کارگزاری بانک توسعه صادرات و اعضای هیات علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری برگزار گردید، ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر نصیری زرندی ضمن عرض تشکر از کارگزاری به دلیل حضور و سرمایه گذاری در دانشگاه، بر لزوم آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با بازار سرمایه و اصول سرمایه گذاری در این بازار تاکید نمودند.

دکتر حسین دامغانیان رییس دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری اعلام داشتند در راستای نزدیک سازی و برقراری ارتباط مؤثر بین حوزه های نظر و عمل و به منظور تجربه اندوزی دانشجویان محترم رشته­ های اقتصاد، مدیریت و حسابداری و تقویت توان به کارگیری نظریه های آموخته شده در محیط آکادمیک، از مدتی قبل مراحل تأسیس اتاق در این دانشکده آغاز و نهایتاً امروز این مهم محقق گردید. وی ابزار امیدواری کرد علاقه مندان به این بازار، پس از کسب صلاحیت های فنی، تخصصی و بنیادی لازم، در بستر ایجاد شده بتوانند نقشی در این بازار ایفا نمایند. ایشان همچنین از تلاش های ارزنده آقای دکتر مجید مداح رییس سابق دانشکده و دکتر غلامحسین گل ارضی در این زمینه قدردانی کردند.

دکتر گل ارضی عضو هیات علمی و متخصص در حوزه بورس نیز در این مراسم بیان داشتند که بازار سرمایه در ارتباط میان واحدهای پس انداز و سرمایه گذاران ایفای نقش می­ کند؛ وی افزود ساز و کارهای کلی تعبیه شده در این بازار، سبب تسریع رشد اقتصادی از طریق رشد حجم پس انداز و سرمایه گذاری خواهد شد.


دکتر ابراهیمیان مدیر معاملات کارگزاری بانک توسعه صادرات نیز در این مراسم استفاده از بازار سرمایه را از جمله قدیمی ترین و متداولترین اشکال مبادلات مالی بیان نمود. اتکای دولت‌ها به بازار سرمایه در اغلب اقتصادهای مدرن نه تنها از این جهت مهم است که دولت‌ها غالباً اوراق بدهی منتشر می‌ کنند تا بخش عمده هزینه‌ های خود را تأمین مالی نمایند، بلکه استقراض دولت غالباً حجم عظیمی از کل وجوه عرضه شده در بازار توسط وام‌دهندگان را جذب می ‌کند. شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات با سابقه بیش از 19 سال فعالیت در صنعت کارگزاری و با داشتن بیش از 15 تالار اختصاصی و شعب معاملاتی در سراسر کشور و کسب رتبه الف در بورس اوراق بهادار و همچنین به کارگیری نیروهای  تحلیل گر، مجرب و کارآزموده، آمادگی ارائه بهترین و کامل ترین خدمات در بخش خرید و فروش انواع اوراق بهادار (سهام، حق تقدم سهام، اوراق مشارکت، گواهی سپرده، اوراق تسهیلات مسکن و ..) به تمامی مشتریان حقیقی و شرکت های حقوقی را دارا می باشد. ایشان از دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه پیشرو و سرآمد در ارتباط میان بازار سرمایه و دانشگاه تشکر نموده و بیان داشتند که پیشنهاد دانشگاه سمنان در تاسیس اتاق سرمایه را بدون درنگ قبول نمودیم. مدیر معاملات کارگزاری بانک توسعه صادرات بیان داشتند که هدف این کارگزاری از مشارکت با دانشگاه به هیچ وجه کسب سود نبوده و وجه آموزش و یادگیری و آشنایی دانشجویان با بازار سرمایه هدف اصلی تاسیس این مکان بوده است. ایشان در پایان خواستار ارتباط  هر چه بیشتر میان کارگزاری و دانشگاه شدند و آمادگی خود را در این امر اعلام داشتند.      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1397/07/17 ساعت :٠٧:٣٦     تعداد نمایش:320    کد خبر:١٤٣٩٥

  Copyright  © 2019 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved