يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری

 
    

در جهت گسترش مرزهای علم و دانش و توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه سمنان براساس آیین نامه آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) ابلاغی به شماره 19177/11 مورخ 94/2/7 و شیوه نامه اجرایی آن به شماره 557/س مورخ 96/1/14 و مصوبات شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ 96/1/26 از بین داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال 96 که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند در رشته گرایش های مندرج در جدول شماره 1دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می پذیرد.

داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله تکمیل ظرفیت  (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و  حدنصاب­ علمی لازم را کسب کرده اند می توانند از ساعت 9:00 صبح روز یکشنبه مورخ 21/8/96  تا قبل از شروع مصاحبه هر رشته محل با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان به نشانی (http://golestan.semnan.ac.ir از طریق اینترنت اکسپلورر   IE و گوگل کروم) و استفاده از راهنمای مربوطه نسبت به ثبت نام الکترونیکی برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوّم) اقدام نمایند. تاریخ های انجام مصاحبه علمی در هر کدرشته محل دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری به شرح زیر

می باشد.

رشته گرایش های مدیریت روز سه شنبه مورخ 1396/8/30

رشته گرایش های اقتصاد روز سه شنبه مورخ 1396/9/7

شایان ذکر است حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر 70 درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط 80 درصد حدنصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد می باشد.

 

1- نحوه تشکیل پرونده عبارت است از: تکمیل فرم شماره 1 و فرم اخذ تعهد از معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت (پیوست) و بارگذاری آن به همراه یک قطعه عکس و تمام مدارک مورد نیاز مندرج در بند 7 در سامانه آموزشی گلستان به نشانی (http://golestan.semnan.ac.ir) با فرمت jpeg و حجم حداکثر kb 400.

2- نحوه ارزیابی تخصصیداوطلبان شامل ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و آموزشی به شرح زیر می باشد:

پژوهشی و فناوری 15 نمره (مطابق با جدول شماره 1 فرم شماره 2 پیوست)

الف) سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری حداکثر 20نمره

آموزشی 5 نمره(مطابق با جدول شماره 2 فرم شماره 2 پیوست)

ب) مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 نمره) )مطابق با جدول شماره 3 فرم شماره 2 پیوست)

- بندهای مربوط به هر بخش و حداکثر امتیاز هر بند و نحوه امتیازدهی مطابق فرم شماره 2 (پیوست) می باشد.

3- مدارک مورد نیاز:

- تکمیل فرم شماره 1 (پیوست)

- تکمیل فرم اخذ تعهد از معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت (پیوست)

- یک قطعه عکس 4×3

- اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

- کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1396

- اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریزنمرات هر دو مقطع

تبصره 1- آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2- اصل فرم معدل (پیوست) تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، برای آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 30/11/96 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد.

- توصیه نامه علمی از دو عضو هیأت علمی دانشگاه (های) محل تحصیل که یکی از آنها باید از سوی استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد داوطلب صادر گردد.

- اصل مستندات سوابق پژوهشی (بند ب فرم شماره 1)

- واریز وجه غیر قابل استرداد به مبلغ  880000 ريال بابت هزینه هر مصاحبهبه حساب دانشگاه سمنان از طریق درگاه الکترونیکی سامانه گلستان.

- اصل حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناّوری.

- اصل معرفی نامه رسمی از سازمان بسیج مستضعفین- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا وزارت جهاد کشاورزی برای داوطلبان سهمیه رزمندگان.

*تذکر: تمامی مدارک فوق بایستی در سامانه گلستانبه نشانی (http://golestan.semnan.ac.irاز طریق اینترنت اکسپلورر IE) بارگذاری شده و اصل آنها را باید در زمان مصاحبه حضوری به همراه داشته باشید.

4- شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان:

- احراز تمامی شرایط اعلامی در صفحات 1 الی 5 دفترچه های شماره (1) و (2) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1396سازمان سنجش آموزش کشور.

5- شرایط اختصاصی دانشگاه:

1- مرحله دوّم (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری در سال 96 در دانشگاه سمنان براساس مصاحبه علمی انجام خواهد شد.

2- درصورت کسب حدنصاب نمره مرحله دوّم(سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی و سنجش عملی)، نمره نهایی داوطلب برای پذیرش به عنوان دانشجوی دکتری تخصصی در مرحله دوّم توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

3- پذیرش دانشجو با توجه به ظرفیت پذیرش اعلام شده در هر کد رشته محل و سهمیه پذیرش مربوط برحسب نمره نهایی داوطلب به عهده سازمان سنجش کشور می باشد.

4- جهت اطلاع از شهریه دوره­های نوبت دوّم (شبانه) و پردیس دانشگاهی در سال 97-96 به اطلاعیه پیوست مراجعه نمایید.

6- محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی:

- مصاحبه یا آزمون تخصصی هر یک از رشته گرایشها در دانشکده های مربوطه انجام می پذیرد.

 

سایر موارد:

الف: انجام مرحله دوّم (ارزیابی تخصصی) برای داوطلبانی که در مرحله اوّل (سنجش علمی)، شرکت نکرده یا فاقد شرایط و ضوابط لازم (عدم کسب حدنصاب، فارغ التحصیل نشدن در زمان مقرر، عدم اعتبار کارنامه و ... ) باشند تحت هر عنوان ممنوع است.

ب: با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و سایر مصوبات مربوطه، گزینش داوطلبان واجد شرایط در هر مرحله از آزمون، به شرط کسب حدنصاب علمی (در سهمیه رزمندگان حداقل 80% و در سهمیه ایثارگران حداقل 70% نمره در هر یک از مراحل آزمون برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد) اختصاص می یابد.

ج: مرحله دوّم برای هر داوطلب صرفاً یک بار انجام می شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوّم در تاریخ های اعلام شده در جدول شماره1 به منزله انصراف وی تلقی شده و انجام مصاحبه، برای داوطلبی که در تاریخ های اعلام شده  شرکت نکرده باشد، امکان پذیر نخواهد بود.      

دانلود فايل : Phd.rar ( 1798KB )

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1396/08/24 ساعت :٠٨:٠٢     تعداد نمایش:473    کد خبر:١٢٢٠٧

  Copyright  © 2013 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved