دوشنبه ٠١ مرداد ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > دانشجوی رشته علوم اقتصادی در جمع برترین های بیست و یکمین المپیاد علمی- دانشجویی کشوری


    نسخه چاپي    ارسال به دوست   

 

   دانشجوی رشته علوم اقتصادی در جمع برترین های بیست و یکمین المپیاد علمی- دانشجویی کشوری

 
    

پس از رقابت بيست و هفت  دانشجوي اعزامی دانشگاه سمنان  در مرحله اول بيست و دومين دوره المپياد علمي دانشجويي كشور با شرکت کنندگان این مرحله در دانشگاه فردوسي مشهد ، هفت نفر به مرحله نهایی این المپیاد راه یافتند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ در اين المپياد دانشجويان دانشگاه سمنان در قالب قطب 3 به مركزيت دانشگاه فردوسي مشهد شامل كليه دانشگاه هاي 4 استان خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي و استان سمنان شركت كردند. در اين المپياد 400 شركت كننده از قطب سه در 19 رشته و 79 آزمون مربوط به اين رشته ها به رقابت پرداختند که نهایتا از هر رشته حداكثر 5 نفر به مرحله كشوري راه یافتند.

از تیم 27 نفره دانشگاه سمنان اعزامی به مرحله اول این المپیاد  محمد صمدیان در رشته اقتصاد،  مهدی حسین زاده در رشته حقوق،  میترا بختیاری فر در رشته ادبیات فارسی،  پروین رحمت الهی در رشته ادبیات فارسی، رضا مداح در رشته زیست شناسی، علی تقوی راد در رشته آمار و  محمد جواد آقازاده فرد در رشته مهندسی برق موفق شدند به مرحله نهایی این المپیاد صعود کنند.

مرحله كشوري این المپیاد تيرماه 96 در تهران برگزار مي شود.

گفتنی است، تلاش این دانشجویان ممتاز به بهترین عملکرد دانشگاه سمنان در مقایسه با ادوار گذشته منجر شده است. برگزيدگان مرحله كشوري از امتيازات قابل توجهي برخوردار مي­شوند. 15 نفر اول هر رشته مستقيما به دوره كارشناسي ارشد راه مي يابند. نفرات اول تا سوم امتيازات بسيار بيشتري داشته و از مزاياي بنياد نخبگان بهره مي برند. ضمناً نفرات اول تا پنجم سه رشته شيمي، آمار و رياضي به المپياد بين المللي راه مي يابند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


      

 

گروه خبری :اخبار دانشکده, اطلاعیه ها, اخبار تصویری    1396/03/16 ساعت :١٠:٤٩     تعداد نمایش:443    کد خبر:١١٤٥٣

  Copyright  © 2013 gsme.semnan.ac.ir . All rights reserved